ინოვაციების ორიენტირებული განვითარების სტრატეგიისა და მეცნიერებისა და ტექნოლოგიის საშუალებით საწარმოთა გაძლიერების მოქმედების მიზნით, 25 აპრილს, ახალი მასალების ტექნოლოგიურმა ცენტრმა მოაწყო 2023 წლის ტექნიკური ინოვაციების პროექტის დამტკიცების მიმოხილვის პირველი შეხვედრა. შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ტექნოლოგიების ცენტრის ყველა პერსონალი, კომპანიის მთავარი ინჟინერი, მთავარი ინჟინრის მოადგილე და სხვა ინჟინერია და ტექნიკური პერსონალი.
ტექნოლოგიის ცენტრის მიერ წინასწარი გამოყენებისა და შიდა შეფასების შემდეგ, ტექნოლოგიების ცენტრი გეგმავს 15 კომპანიის დონის საკვანძო ტექნოლოგიური ინოვაციური პროექტის შექმნას. თემებში შედის ახალი პროდუქტის კვლევა და განვითარება, ავტომატიზაციის ტექნოლოგიის კვლევა და განვითარება და აღჭურვილობის წარმოების განახლება. შეხვედრაზე დაინერგა და განიხილეს ძირითადი თემები.
ტექნიკური ცენტრის პასუხისმგებელმა პირმა აღნიშნა, რომ საინჟინრო და ტექნიკურ პერსონალს უნდა ჰქონდეს წინსვლის სტრატეგიული ხედვა, ხოლო პროდუქტის კვლევისა და განვითარების საწყისი წერტილი უნდა იყოს დაფუძნებული მომავალი ბაზრის მოთხოვნილებისა და განვითარების კვლევებზე, რათა დადგინდეს მიმართულება პროდუქტის შემუშავებისა და შემუშავების პროდუქტების შემუშავება, რომელსაც შეუძლია გამოიყენოს მინაბოჭკოვანი გამაგრების უპირატესობები. მან მოითხოვა, რომ პროექტის ლიდერმა სრულად გაერკვია პროდუქტის საბაზრო მდგომარეობა და შეაფასოს მისი საბაზრო ღირებულება; ტექნიკური ცენტრის თანამშრომლებს უნდა ჰქონდეთ უფრო დეტალური დისკუსიები პროექტის ლიდერთან და შესაბამის საინჟინრო და ტექნიკურ პერსონალთან პროექტის შინაარსზე.
შეხვედრაზე მოკლე შესავალი გადაეცა დეპარტამენტის დონის ტექნოლოგიურ ინოვაციურ თემებს. უახლოეს მომავალში, ტექნოლოგიების ცენტრი მოაწყობს მეორე ტექნიკური ინოვაციების პროექტის დამტკიცების მიმოხილვის შეხვედრას.